BÜYÜK JAPONYA KORE TURU THY İLE

Tura Dahil ve Hariç Hizmetler

Tura Dahil Hizmetler
 • TÜRK Hava Yolları ile İstanbul/ SEUL /İstanbul Uçak Yolculukları Bileti SEUL-TOKYO ara uçuş Tek yön uçak bileti
 • HAKATA- BUSAN FERIBOT BILETİ
 • BUSAN- SEUL- HIZLI TREN BİLETİ
 • 3/4 yıldızlı Otellerde -Oda Kahvaltı Konaklama TOKYO (3 GECE) NAGOYA(1GECE) KYOTO (1 GECE)
 • OSAKA (2 GECE) HİROŞİMA (1 GECE) Kitakyushu(1 gece) HAKATA FUKUOKA(1GECE) NAGAZAKI ( 1 GECE ) BUSAN (1 GECE) SEUL (3 GECE )
 • Toplam 15 Gece
 • Tokyo Yarım Günlük Panoramik Şehir Turu
 • Osaka /NAGOYA /HİROŞİMA /Panoramik şehir turu
 • FUJI DAĞI TURU + KYOTO -NARA+ KOBE TURU
 • Busan turu, Seul turu
 • Kuzey Kore sınır turu
 • Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler,
 • Havalimanı Vergileri
 • Zorunlu Sigorta
 • Ejder Turizm Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Tura Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurtdışı Çıkış Fonu (150 TL), Her Türlü Otel
 • Ekstraları ve Kişisel Harcamalar, Extra Turlar.
 • BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI = 160 USD' dir. İlk gün havalimanında toplanır. (Tavsiye edilen tutar

Tur Programı

BÜYÜK JAPONYA KORE TURU THY İLE

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, SAAT 14:00 buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, 17:45 TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli saferi ile SEUL 'e hareket edeceğiz. Geceleme uçakta.
Sabah 09:25 SEUL havalimanına varış ve yeniden işlemlerimizi yaparak ve kısa beklemeyi takiben Kore Yerel hava yolları ile Japonya'nın başkenti TOKYO 'ya hareket ediyoruz. Bugün TOKYO uçuşumuzu yapacağız.
[SEUL -TOKYO 15:05 17:30] TOKYO Varışımızı takiben, alanda karşılanma ve otelimize transferimiz yapılacaktır, Serbest Zaman ve geceleme otelimizde
OTELİMİZ: IL FLORE KASAI VB.
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya'nın ilk imparatoru Meiji' nin ruhunu Tanrıçalaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz, sonrasında TOKYO TOWER' dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building'i göreceğiz, Turumuzun sonunda TOKY' nun Meşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyorsunuz.
OTELİMİZ: IL FLORE KASAI VB.
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, çevre gezilerimize devam edeceğiz. ASAKUSA bölgesine gideceğiz ve ASAKUSA tapınağını ziyaret edeceğiz. Tokyo'nun en hareketli semtleri arasında yer alan Asakusa' da serbest saatlerimizde olacak. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: IL FLORE KASAI VB.
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.
HAKONE-FUJI YANARDAĞI- GÖLÜ TURU TAM GÜN turu yapacağız.
Turumuz sabah 07:30 da otelimizden Özel Otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone /FUJİ Dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor, rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİ Yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten Sonra GÖL kıyısına geçiyoruz, Japonya'nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde NAGOYA' ya Hareket edeceğiz. Geceleme Otelimizde.
OTELİMİZ: IL FLORE KASAI VB.
Bu sabah NAGOYA 'dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza Osaka'ya doğru devam edeceğiz. KYOTO- NARA turu dahildir. Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak. Kyoto'ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz.
Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turun sonunda KYOTO' da otelimize transfer. Geceleme KYOTO' da.
OTELİMİZ: APA Hotel KYOTO 3* vb.
Bu sabah KYOTO şehrinden ayrılıyoruz. Osaka'ya geçiyoruz. Varışımızı takiben, OSAKA ŞEHİR TURU yapacağız. Daha sonra Osaka'da serbest saatlerimiz olacak. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır (Osaka'da) Geceleme Osaka'da otelimizde.
OTELİMİZ: NOKU OSAKA vb.
Osaka 'da çevre gezimiz olacak.
KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYNİ
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, güneye doğru ilerliyoruz. Kişimoto kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Firkateyni 'nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz.
Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kişimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kişimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu.
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. KOBE 'ye ulaşıyoruz. KOBE ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında, adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir.
Geceleme Otelimizde.
OTELİMİZ: APA HOTEL HIROSHIMA 3* VB.
Bu sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılacağız. Japonya 'nın en sonundaki FUKUOKA Adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Kitakyuşu, Japonya'nın Fukuoka prefektörlüğünde bulunan bir şehirdir. Kitakyuşu, 940,978 kişilik nüfusu ile Kyushu adasında ve Fukuoka prefektörlüğündeki en büyük ikinci kentti. Varışımızı takiben ziyaretlerimiz olacak; Kokura kalesi ve Mojiko Retro göreceğimiz yerler arasındadır. Geceleme bu şehirde otelimizde.
OTELİMİZ: APA HOTEL 3* VB.
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Japonya'nın ana karasının en ucunda yer alan NAGAZAKI şehrine devam ediyoruz. Varışı takiben çevre gezilerimiz, Nagasaki Atomic Bomb Museum ziyareti yapılacak. Tarihteki en acı hatıralar arasında yer alan nükleer savaşı hatırlıyoruz. Son olarak Nagasaki Shinchi Chinatown Çin mahallesinde kısa bir yürüyüş yaparak turumuzu tamamlıyoruz. Ve geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: APA HOTEL 3* VB.
Bu sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Fukuoka'nın en büyük şehri ve Limanlar kenti Hakata'ya geçiyoruz. Panoramik çevre gezilerimizi yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir Restoranda alınacaktır. Dazaifu Tenman-gu tapınağı ziyaret ediliyor. Son olarak kushida-jinja ziyaretimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ: FUKUOKA BAY 3* VB.
Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz.
HAKATA limanına gideceğiz. Queen Beetle HIZLI DENIZ OTOBÜSÜ ile Kore'nin BUSAN şehrine yolculuk yapacağız. 3 saat 40 dk sürecek bu yolculuktan sonra, öğlen saatlerinde BUSAN kenti limanına ulaşıyoruz. Limanda karşılanma ve ŞEHİR TURUMUZU yapacağız. Turumuzda İLK durağımız BM Savaş müzesi ve KORE SAVAŞI TÜRK ŞEHİTLİĞİ olacak. Turumuzun sonunda otelimize yerleşme, AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda.
OTELİMİZ: GRAND BUSAN HOTEL 4* VB.
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, tren garına geçiyoruz. HIZLI TREN ile Seul'e gideceğiz.
BUSAN -SEUL- HIZLI TREN YOLCULUĞU KTX 09:00 / 02h45 /11:45
Bugün Öğleden sonra SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi'ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan, Gangnam semti, Seul 'un hareketli caddelerinden birisi Gangnam ziyaretimz sonrası otelimize dönüyoruz otelimizde.
OTELİMİZ: Ramada Hotel 4* VB.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam ediyoruz. Yarım Günlük bir Turumuz olacak
KUZEY- GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ - KORE SAVAŞI ANITLARI
Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey- Güney Savaşı bölgesine ''TAMPON BÖLGE'' ye gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü KORE savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu Bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır.
(Yanınıza pasaportlarınızı alınız.). Turumuzun sonunda yeniden Seul'e döneceğiz. [Bilgi: Türk Ordusunun - ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı) alanı meşhur Kuru-ni bölgesi, bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.]
OTELİMİZ: Ramada Hotel 4* VB.
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam ediyoruz
Kore Tarih ve Mirası Köyü Turu
Bugün rehberimizle birlikte gezilerimize devam ediyoruz. Gezimize, 1935 yılında Kore'nin modern yüzüne çok büyük bir miras bırakan Joseon Hanedanı tarafından inşa edilmiş en büyük saray olan Gyeongbokgung Sarayı'nı ziyaret ederek başlıyoruz. Muhafız değişim törenini izledikten sonra sarayın büyüleyici mimarisini deneyimleyeceğiz. Daha sonraki rotamız, içerisinde yaşamın devam ettiği Kore'nin 600 yıllık tarihini canlı olarak yaşayacağımız Bukchon Hanok Köyü'nü ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Kore Ulusal Halk Müzesi'ne gidiyoruz. Müze ziyaretimizden sonraki durağımız Kwangjang Market olacak. Turumuzun sonunda özel aracımızda yerlerimizi alıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Seul'de otelimizde.
OTELİMİZ: Ramada Hotel 4* VB.
Bugün SEUL 'de son günümüz, serbest saatlerimiz olacak. Gece uçağımız var. Rehberimizin belirleyeceğiz saatte havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 23:55 Check-in işlemlerimizi yapacağız ve TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
İstanbul'a varış turumuzun sona ermesi.

Fiyat ve Tarihler

{{p.startDateStr}} - {{p.endDateStr}}
{{p.days}} gün / {{p.nights}} gece
{{p.packageClass}}
{{p.name2}}

{{p.priceStr}} 'den başlayan


Notlar

Ekstra Turlar

Misafir Yorumları

{{ error.$message }}
{{ error.$message }}
{{c.name}}

{{c.contents}}