SRI LANKA JEZEERA HAVAYOLLARI İLE

Tura Dahil ve Hariç Hizmetler

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Jazeera Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Kolombo (CMB) - İstanbul (IST) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4* otellerde 5 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Şehirlerarası transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Tren bileti
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Vize Ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Opsiyonel akşam etkinlikleri
 • Ekstra turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Fiyata dahil olan hizmetlerde belirtilmeyen her türlü hizmet

Tur Programı

Sri Lanka Turu Jazeera Hava Yolları ile

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Jazzera Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 11:00'da buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Jazeera Hava Yolları J9 302 sayılı tarifeli seferi ile saat 03:55'te Kuwait'e uçuş. Yerel saat ile 17:25'de varış. Varışın ardından Jazeera Hava Yolları'nın J9 551 sayılı tarifeli seferi ile saat 19:45'te hareket ediyoruz.
Yerel saat ile 04:00'te Kolombo Havalimanı'na varış. Varışın ardından Kolombo şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Lotus Kulesi, Belediye Binası, Konsolosluklar Caddesi, Bağımsızlık Anıtı, Gangaramaya Tapınağı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Sonrasında kahvaltı için serbest zaman. Buluşma saatimizde Hanbarana'da bulunan otelimize transfer. Varışın ardından dinlenme için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Sri Lanka kültürünü, mutfağını ve yaşamını daha yakından deneyimlemek adına Sri Lanka Life Style & Village Tour (40 USD) Turununa katılabilirler. Turumuzda civar köylere yapacak olduğumuz gezi esnasında yerel halkın yaşam tarzını inceleyebilecek ve ayrıca yerel tatları deneyimleme fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrasında otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Kandalama Gölü & Sirigiya Temple Rock & Dambulla Temple Turuna (115 USD) katılabilirler. Gün doğumunda Sigiriya turumuz için hareket. Sri Lanka'nın "Aslan Kayası" kalesi Sigiriya'nın antik harikasını keşfetmek için büyüleyici bir yolculuğa çıkarken hayran kalmaya hazır olun! Sigiriya'ya yaklaştığımızda, bu efsanevi kaya oluşumunun yükselen varlığı tarafından karşılanacağız. Birlikte muhteşem Sigiriya Kayası'na tırmanacak, dik merdivenlerden ve antik patikalardan geçerek zirveye ulaşacağız. Yol boyunca, her biri geçmiş bir dönemin sanatsal parlaklığına bir bakış atan, kaya yüzeyini süsleyen karmaşık fresklere hayran kalacağız. Zirveye ulaştığımızda, yemyeşil Sri Lanka kırsalının nefes kesici panoramik manzaralarıyla ödüllendirileceğiz. Birlikte, bir zamanlar kralların hüküm sürdüğü ve sığındığı bu antik kalenin tepesinde duracağız. Antik kale ve çevresindeki bahçeler, Sri Lanka'nın mimari ve mühendislik hünerlerinin bir kanıtı olarak önümüzde açılacak. Sigiriya'nın en önemli parçası olan esrarengiz Aslanlı Kapı bir sonraki durağımız olacak. Birlikte, kalenin muhteşem geçmişinin bir sembolü olan girişi koruyan devasa aslan pençelerine tanık olacağız. Kraliyet sarayının kalıntılarını keşfederken ve aşağıdaki karmaşık su bahçelerine hayran kalırken, zamanda geriye giderek zenginlik ve ihtişam çağına geri döneceğiz. Ardından Dambulla Tapınağı turumuz için hareket. Dambulla'nın mistik çevresine adım attığımızda, bu UNESCO Dünya Mirası alanının dingin atmosferi tarafından karşılanacağız. Birlikte, her biri antik sanat ve maneviyatın mabedi olan beş olağanüstü mağara tapınağında bir hac yolculuğuna çıkacağız. Dambulla sadece tapınaklardan ibaret değil; muazzam tarihi öneme sahip bir yer. Eski kralların sığındığı ve bugün bize ilham vermeye devam eden muhteşem mağara freskleri ve heykeller bıraktığı bu mağaraların zengin tarihini ve kültürel önemini birlikte keşfedeceğiz.Dambulla'daki yolculuğumuz bizi Budizm'in kalbine götürüyor. Birlikte, Lord Buddha'nın hayatını ve öğretilerini tasvir eden karmaşık mağara resimlerine tanık olacağız ve bize milyonlarca insanın hayatını şekillendiren derin felsefeye dair içgörüler sağlayacağız. Sonrasında ise Kandalama Gölü'ne gideceğiz. Burada vahşi yaşamdan izlerin peşine düşeceğiz. Kano ile yapacağımız gezintide doğal yaşamında olan Tropikal kuş, Fil ve hatta şanslıysak Timsah bile görme fırsatını bulacağız.
Turun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısın ardından otelden ayrılıyor ve Kandy şehrine doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden yolcularımız güzergah üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Pinnawela Fil Bakımevi & Spice Garden turumuza (55 USD) katılabilirler. 1975'te kurulan Pinnawela Fil Bakımevi yedi yetimle işe başlamıştır. Bugün bu yetimlerden bazıları torunlarının aynı yerde doğduğunu görme şansına sahip olmuştur. Bakımevinin ilk kuruluş amacı daha çok turizme yönelikti, ancak kısa sürede bir koruma ve eğitim merkezi haline gelmiştir. Bakımevi ziyaretimizde, fillerin yanında yürüyebilecek ve hortumlarıyla kendilerini yıkamalarını seyredebileceğiz. Sonrasında Spice Garden turu için hareket ediyoruz. Bu yemyeşil cennete adım attığımızda bizi bir koku senfonisi karşılayacak. Birlikte tarçın, kakule, karanfil ve diğer egzotik baharatların bolca yetiştiği canlı yeşillikler arasında dolaşacağız. Bu değerli malzemelerin yetiştirilmesi, hasat edilmesi ve işlenmesi hakkında bilgi edinirken yolculuğumuz duyusal bir zevk olacak. Bu baharatları adaya getiren eski ticaret yollarını ve ülkenin mutfak geleneklerini şekillendirmedeki rollerini keşfedeceğiz. Ancak Baharat Bahçesi sadece baharatlardan ibaret değil; aynı zamanda bitkisel ilaçların da bir hazinesi. Geleneksel Ayurveda tıbbında kullanılan şifalı bitkileri ve otları keşfedecek, iyileştirici özellikleri hakkında fikir edineceğiz. Birlikte, bu asırlık ilaçların bugün Sri Lanka'da hala nasıl yaygın olarak uygulandığını öğreneceğiz. Ardından Kandy şehir turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kandy'ye adım attığımızda, gelenek ve tarihin modern yaşamla kusursuz bir şekilde harmanlandığı bir dünyaya taşınacağız. Turumuzda Diş Kalıntısı Tapınağı ve Peradeniya Botanik Bahçesi görülecek yerler arasındadır. Kandy Gölü, şehrin kalbinde bir vahadır. Birlikte, sakin güzelliği ve şehir manzaralarını seyrederek gölün çevresinde yavaş bir yürüyüşün tadını çıkaracağız. Turumuzun ardından otele varış ve serbest zaman. Akşamına arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Ardından Sri Lanka Geleneksel Show turumuza (35 USD) katılabilirler. Asya Harikası Sri Lanka'nın zengin ve canlı kültürünü, görsel showlarla güçlendirilmiş geleneksel müzik ve davul ritmine adım atıyoruz. Turumuzun ardından Kandy'deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Otelde alınan kahvaltının ardından Nuwara Eliya'ya gideceğiz. Seyahat etmenin en iyi yolu trendir. Yolculuk Peradeniya tren istasyonundan başlayıp Nanu Oya'da sona erecek. Tren istasyonundan çıktıktan sonra bizleri bekleyen aracımızla yolumuza devam ediyoruz. Nuwara Eliya, dağ iklimi ve manzarasıyla tanınır. Şehrin kalbinde bir rezervuar olan Gregory Gölü'nü ziyaret edeceğiz. Göl ve çevresini seyredeceğiz. Otelemize geçiyoruz ve konaklama otelimizde olacak.
Sabah kahvaltısın ardından otelden ayrılıyor ve Galle şehrine doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden yolcularımız güzergah üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Çay Fabrikası turumuza (25 USD) katılabilirler. Seylan Çayı söz konusu olduğunda bu bölge her zaman bilinen bir isimdir. Bir fincan çayın etrafında kıvrılmış otantik bir deneyim için çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Sınıflandırılmadan önce çayın nasıl işlendiğini izliyor ve araziden yeni çıkmış taze bir fincan Seylan Çayı'nın tadına bakıyoruz. Sonrasında yolumuza devam ediyoruz. Turumuz sonrasında Galle turumuz için hareket. Galle Kalesi'nin antik duvarlarına adım attığımızda, zaman içinde bir yolculuğa çıkacağız. Birlikte, şehrin Hollanda ve Portekiz mirasını yansıtan sömürge dönemi mimarisiyle kaplı Arnavut kaldırımlı sokaklarda dolaşacağız. Bu tarihi yerleşim bölgesine modern bir dokunuş katan şirin butikleri, sanat galerilerini ve büyüleyici kafeleri keşfedeceğiz. Birlikte, Hint Okyanusu'nun panoramik manzaralarını göreceğimiz ikonik Galle Surları boyunca yavaş bir yürüyüşün tadını çıkaracağız. Serin deniz meltemi ve kayalara çarpan dalgaların ritmik sesi, rahatlamak için mükemmel, dingin bir atmosfer yaratıyor. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.
Sabah kahvaltısının ardından Kolombo şehrine hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin güzergah üzerinde düzenleyecek olduğu Deniz Kamlumbağaları ve Madu Kanalı Safari ekstra turumuza (50 USD) katılabilirler. Sri Lanka sahil şeridinin güneşe doyan kıyılarına adım attığımızda birlikte, nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarını ve onların değerli yuvalarını korumak için yapılan kritik çalışmalar hakkında bilgi edineceğiz. Her boydan deniz kaplumbağalarını görecek, yeterince ufak olanları avucunuzun içine alabileceksiniz. Yuvalama alanlarını ziyaret edeceğiz ve burada yuvalayan kaplumbağalara yakından tanıklık etme ayrıcalığına sahip olacağız. Ardından Madu kanalına hareket edeceğiz. Tekne ile gerçekleştireceğimiz bu turumuzda Sri Lanka'nın muhteşem doğal güzelliklerini yakından görme fırsatı bulacağız. Sonrasında Kolombo'ya devam ediyoruz. Kolombo'ya varışımızın ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyecek olduğu saate havalimanına transfer.
Havalimanına varışımızın ardından bagaj ve check-in işlemleri için serbest zaman. Jazeera Hava Yolları'nın J9 552 sefer sayılı tarifeli seferi ile Kuwait'e hareket. Yerel saat ile 08:05'te varış. Ardından yine Jazzera Hava Yolları'nın J9 301 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 09:10'da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 12:55'te varış ve turumuzun sonu.

Fiyat ve Tarihler

{{p.startDateStr}} - {{p.endDateStr}}
{{p.days}} gün / {{p.nights}} gece
{{p.packageClass}}
{{p.name2}}

{{p.priceStr}} 'den başlayan


Notlar

 • ÖNEMLİ NOTLAR
 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • Şehirlerde oluşabilecek fuar, kongre, etkinlik vb. durumlarda taahhüt edilen mesafe ve bölge dışında konaklama yapılabilir. Böyle bir durumda otel bölgesi, tur hareketinden en az 30 gün önce acentelerimize yazılı olarak bilgi verilecektir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ACENTE kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • ACENTE, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ACENTE den tazminat hakkı yoktur.
 • ACENTE, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTE sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ACENTE sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ACENTE'nin sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTE sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • ACENTE, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / veya ilave acılan kapanan ek yataktır.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “ACENTE SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

Ekstra Turlar

 • AVANTAJLI MAXİ EKSTRA TUR PAKETİ:TOPLAM 320 USD YERİNE 270 USD
 • Sri Lanka Life Style & Village Tour40 USD
 • Kandalama Gölü & Sirigiya Temple Rock & Dambulla Temple Turuna115 USD
 • Pinnawela Fil Bakımevi & Spice Garden55 USD
 • Sri Lanka Geleneksel Show35 USD
 • Çay Fabrikası25 USD
 • Deniz Kamlumbağaları ve Madu Kanalı Safari50 USD

Misafir Yorumları

{{ error.$message }}
{{ error.$message }}
{{c.name}}

{{c.contents}}